Karolina Gorzkowska

Karolina Gorzkowska

Żyje muzyką i tańcem, czego dowodem jest osiągnięta klasa „C” w obu stylach tańca towarzyskiego w wieku lat 12 oraz odebrane wykształcenie muzyczne (ukończona szkoła muzyczna I stopnia w klasie fortepianu oraz dwa lata w klasie rytmiki POSM II st). Od najmłodszych lat również towarzyszy jej teatr, gdzie uczęszczała do kółka teatralnego oraz była uczestniczką licznych konkursów recytatorskich. Jest finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego OKR, finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Sacrum w literaturze” oraz Laureatką Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Nic więc dziwnego, że obecnie jej największą miłością jest dyscyplina, która kojarzy się z teatrem, tańcem i śpiewem, czyli Broadway Jazz – zwłaszcza w postaci elegancji i klasy rodem z filmów z Fredem Astairem.

Karolina występowała w musicalach wystawianych przez Operę na Zamku w Szczecinie („West Side Story”, „Musical Show – Melodie Broadwayu”, a także w operetce „Wesoła Wdówka”), gdzie przez dwa lata solidnie trenowała pod okiem Barrego Solone – choreografa z Nowego Yorku. Jednocześnie pracowała w prywatnym teatrze musicalowym „Teatr Broadway”, gdzie była tancerką na prywatnych imprezach firmowych, eventach czy imprezach plenerowych.

Pracowała również jako instruktor, prowadząc zajęcia teatralno-taneczne na obozach teatralnych grupy Teatru Słowa Proscenium oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie. Uczestniczyła w licznych warsztatach z różnych technik tanecznych, oprócz Broadway jazzu, również jazz, modern, funky, hip-hop, a także terapia tańcem dla instruktorów.

W latach 2005-2012 pracowała jako instruktor tańca w technikach Broadway jazz i Lyrical Jazz w Studio Tańca Adama Padły w Poznaniu, prowadziła grupę taneczną „On Broadway”, lekcje indywidualne z pierwszego tańca, a także przygotowywała ruchowo adeptów do szkół teatralnych. Wystawiła wiele choreografii podczas Gali Tanecznej w Teatrze Polskim i Teatrze Apollo w Poznaniu.

Od 2012 prowadzi poznański, musicalowy zespół taneczny „Broadway Ladies”, gdzie jest instruktorem i choreografem.

Karolina uwielbia pracę z ludźmi, wykazuje się ogromną cierpliwością i chęcią przekazywania wiedzy. Jest miłośniczką musicali pod każdym względem.