28277233_1771878689544658_4695130817743718871_n

Widzowie

Nie ma spektaklu bez widza. Widz jest współtwórcą przedstawienia. Czy nie jest zatem tak, że to sam widz może zdecydować, co jest przedstawieniem, przez sam fakt patrzenia?
Zastanawialiście się, jak często to wy jesteście aktorami? Jak często w przestrzeni miasta jesteście podglądani, nawet o tym nie wiedząc?
Staruszki na balkonach. Kelnerka śledząca klientkę restauracji. Dwoje ludzi na placu zabaw przyglądający się dzieciom. Lekarka i pacjent badający się nawzajem. Ksiądz i przewodniczka obserwujący ludzi zgromadzonych w kościele. Kobieta, która czuje się niewidzialna i jej blogowe alter ego.

Misternie splecione historie dwunastu postaci, po obejrzeniu których nie będziecie mieli wątpliwości: wasz spektakl trwa przez cały czas. I nawet nie spodziewacie się, jak wielką macie widownię.

reżyseria i autor tekstu: Benjamin Bukowski
scenografia i kostiumy: Natalia Borys
obsada: Zuzanna Bernat, Malina Goehs, Valentina Gozzini, Anna Kachel, Małgorzata Kawula, Dominika Konieczna, Sandra Klonowska, Jolanta Górna, Lidia Święszkowska, Izabela Zielińska, Mateusz Eder, Michał Satława, Dawid Zieliński

Premiera 9 marca 2018 r.

Projekt plakatu Joanna Michalczuk

Scenografia realizowana we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, w Pracowni Zjawisk Teatralnych. Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

logo-okwpsw kopia