IMG_1211web

Studio Aktorskie dla dzieci i młodzieży „16-„

 

To propozycja Stowarzyszenia The Art, tym razem skierowana do grupy wiekowej poniżej 16 roku życia, a więc do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

Zajęcia trwają od września do połowy czerwca.

ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ 15 września 2018r. na Ratajczaka 18 o godzinie 11:00. 

KOSZT

100 zł miesięcznie.

 

PROGRAM ZAJĘĆ

Program zajęć teatralnych, został napisany przez aktorkę i pedagoga przeznaczony jest dla osób zarówno uzdolnionych artystycznie (aktorsko, wokalnie, plastycznie) jak i dla tych, którzy nie wierzą we własne możliwości lub z różnych powodów wstydzą się wystąpień na forum (choćby klasowym). Celem projektu jest rozwijanie artystycznych zdolności, ale też predyspozycji osobowościowych, wrażliwości i poczucia piękna w obcowaniu z literaturą, sztuką, muzyką oraz tańcem. Pobudzenie (umiejętności) twórczego myślenia poprzez inspirowanie do działań obszarze sztuki, plastyki muzyki i ruchu pozwoli młodym uczestnikom na wyzwolenie wyobraźni i zachęci ich do wewnętrznego rozwoju.
Zgodnie z założeniami programu zajęcia w Studiu aktorskim16- zostaną podzielone na 4 przedmioty, które poszerzą wiedzę z dziedziny kultury i sztuki, pobudzą do aktywności muzyczno – ruchowej oraz pomogą w przełamywaniu nieśmiałości, wstydu i zahamowań wobec grupy.
Te przedmioty to:
praca nad spektaklem z elementami wymowy,
plastyka teatralna,
piosenka z elementami emisji
taniec
prowadzone przez doświadczonych aktorów i pedagogów.

 

Zakładamy także współpracę z Centrum Sztuki Dziecka, Teatrem Animacji i Teatrem Nowym w Poznaniu, aby poszerzyć nasza ofertę o warsztaty i spotkania z twórcami teatrów dla dzieci i młodzieży. Całość nauki i zabawy zwieńczy pokaz w formie przygotowanego przez uczestników przedstawienia teatralnego.
Zajęcia będą odbywać się w grupach maksymalnie 15 osobowych, podzielonych na

trzy przedziały wiekowe – klasy 1-3, 4-6, 7-8.

 

KIEDY?

Spotkania odbywać się będą w soboty w godzinach 10:00 – 13:00.

 

WYKŁADOWCY

image description

Waldemar Szczepaniak – Aktor, pedagog, reżyser. Absolwent PWST Wrocław

Pracuje w Teatrze Nowym w Poznaniu i w Studiu Aktorskim STA.

 

 

Aneta Szczepaniak

Aneta Szczepaniak – Pedagog, logopeda, absolwentka UAM.

Pracuje w  Zespole Szkół nr 4 „Łejery”.

 

 

Blanka

Blanka Rylewicz – absolwentka wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym , studentka Edukacji Artystycznej , prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, między innymi w Centrum Kultury Zamek , projektantka gier edukacyjnych – Kilocki i zabawek dla dzieci – Wywrotka, interesuje się edukacją Alternatywną.

 

Alisa Makarenko

Alisa Makarenko – Absolwentka Psychologii na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym oraz Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jako tancerka i współtwórczyni pracowała z Teatrem Akademia, Warszawskim Teatrem Tańca, Teatrem Tańca Zawirowania.

Występowała na Malta Festival, Dancing Poznań, Warsaw Dance Days, Warszawskiej Scenie Tańca, Warszawskiej Platformie Tańca, w Centrum Sztuki Tańca, na Przeglądzie zjawisk teatralnych Czarna Offca w Warszawie oraz PPA Nurtu OFF we Wrocławiu.

Choreografka i autorka ruchu scenicznego:
Spektakli dla Teatru Nowego w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru WARSawy, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Warszawskiej Opery Kameralnej.

Nagrodzona:
W 2012 za znaczący wkład w sztukę choreograficzną Ukrainy i za wysoki poziom szkolenia w zakresie tańca.
W 2014 Nagrodą Artystyczną Ewy Wycichowskiej.

Ponadto uczestniczka i zwyciężczyni wielu konkursów w kraju i za granicą – Ukraina, Francja, Polska, Niemcy, Bułgaria, Rosja, Węgry i Serbia.

 

 

21074140_1855284231165481_1673851343_n

 

Paula Głowacka – Praca z ciałem.

 

 

Natalia

Natalia Świerczyńska - rozpoczęła swoją drogę muzyczną ze skrzypcami w ręku, choć jej marzenia związane były głównie ze śpiewem.

 W 2010 roku rozpoczęła studia jazzowe na kierunku wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dr Janusza Szroma. Podczas studiów współpracowała z wieloma nauczycielami, wokalistami co wpłynęło na jej rozwój wokalny: Esther Kaiser – niemiecką wokalistką jazzową, autorką tekstów i muzyki, wykładowcą na Carl Maria von Weber School of Music w Dreźnie; Dean’em Kaelin’em – amerykańskim coachem wokalnym, przedstawicielem stowarzyszenia IVTOM (International Voice Teachers of Mix); Anną Serafińską, Lorą Szfran, Markiem Bałatą, Wojciechem Myrczkiem, Anną Stępniewską, Grzegorzem Karnasem, Magdą Navarrete.

Natalia współtworzy dwa ciekawe projekty: ISLANDERS oraz BIRDHOUSE wynikające z potrzeby tworzenia, które opierają się wyłącznie o repertuar autorski.

W 2015 roku miała miejsce premiera singla grupy ISLANDERS „Falling liars”. Piosenka została stworzona i nagrana w duecie z Mikołajem Adamczakiem. Singiel został dostrzeżony przez wytwórnię HQT i wydany na prestiżowym albumie „Dobra alternatywa 2”. Piosenka weszła do ścisłej czołówki listy przebojów Polskiego Radia „Merkury”. Na jesień bieżącego roku ukaże się debiutancka płyta zespołu, stworzona przy współpracy z wydawnictwem muzycznym Sounddict.

Udział w szóstej edycji  muzycznego show TVP 2 „ The Voice of Poland”, gdzie pokonywała kolejne „bitwy” i „nokauty” rozwijając swój kunszt wokalny pod okiem samej Edyty Górniak, wymiernie wpłynął na jej rozwój wokalny i sceniczny.

Natalia miała okazję śpiewać na jednej scenie z Mieczysławem Szcześniakiem, Edytą Górniak, Mateuszem Ziółko oraz występowała jako support przed Moniką Brodką. Na swoim koncie wokalistka  ma również współpracę ze znaczącymi polskimi  orkiestrami symfonicznymi i dętymi m.in. Orkiestrą Collegium F pod batutą prof. Marcina Sompolińskiego, Krynicką Orkiestrą Zdrojową pod batutą Mieczysława Smydy, Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych pod batutą majora Pawła Joksa, oraz orkiestrą Young Mixed Orchestra występując w repertuarze bluesowej wokalistki Etty James.