IMG_0707

Studio Seniora

STUDIO SENIORA – czyli STA otwiera się na „starszych studentów”!

Wychodzimy z pomysłem aktywizacji kulturalnej seniorów w Poznaniu! Współdziałania międzypokoleniowego  w kulturze i wymiany dobrej energii!

Projekt oprócz korzyści, które niesie dla beneficjentów, nastawiony jest na efekt artystyczny, który przyczyni się do rozwoju lokalnej kultury. Plenerowe pokazy teatralne uatrakcyjnią codzienną  przestrzeń miasta, a napisany w trakcie warsztatu dramat będzie świadectwem lokalnej historii i przyczyni się do budowania  tożsamości mieszkańców miasta.

ZAJĘCIA

  • Przedmiotem zajęć będzie Starość/Młodość jako widoczny w przestrzeni miasta emblemat człowieczeństwa. Uczestnicy podejmą refleksję nad upływem czasu uwidaczniającym się w ludzkim ciele, sposobami oceny starości, stereotypami na temat piękna starości i młodości. Etap warsztatowy zakończy cykl krótkich prezentacji w mieście dla widzów. Performance będzie efektem artystycznym.
  • warsztat wyobraźni literackiej nakierowany na stworzenie dramatu na motywach osobistych opowieści uczestniczących w warsztacie seniorów oraz otwarte czytanie performatywne tekstu.
  • warsztat ruchowy z wykorzystaniem technik kontakt improwizacja.

SPEKTAKL Efektem wszystkich zajęć będzie spektakl stworzony przy współpracy studentów Studia Aktorskiego STA i Seniorów. Reżyserem spektaklu będzie Barbara Krasińska, aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. Pokaz odbędzie się w Teatrze Polskim lub Nowym w Poznaniu.

KOSZT – 200 zł/mc    

Zajęcia w czwartki 15:00 – 18:00

Zapisy mailowo – studio@theart.com.pl