Alisa Makarenko

Alisa Makarenko

Ruch / taniec.

Absolwentka Psychologii na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym oraz Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Jako tancerka i współtwórczyni spektakli współpracowała z Teatrem Academia, Warszawskim Teatrem Tańca, Teatrem Tańca Zawirowania, Fundacją Artystyczną PERFORM.
Występowała na Malta Festival, Dancing Poznań, Warsaw Dance Days, Warszawskiej Scenie Tańca, Warszawskiej Platformie Tańca, w Centrum Sztuki Tańca, na przeglądzie zjawisk teatralnych Czarna Offca w Warszawie oraz PPA Nurtu OFF we Wrocławiu. Jako aktorka gościnnie występuje we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.
Choreografka i autorka ruchu scenicznego spektakli dla Teatru Nowego w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru WARSawy, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Miejskiego w Lesznie, Teatru Powszechnego w Łodzi, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Warszawskiej Opery Kameralnej.
Nagrodzona w 2012 za znaczący wkład w sztukę choreograficzną Ukrainy i za wysoki poziom edukacji w zakresie tańca. W 2014 otrzymała nagrodą Artystyczną Ewy Wycichowskiej.
Ponadto uczestniczka i zwyciężczyni wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych – Ukraina, Francja, Polska, Niemcy, Bułgaria, Rosja, Węgry i Serbia.
Szkoliła się z różnych technik tańca od pedagogów z całego świata.
Autorka metody mov_improv_ment – połączenia psychologii, improwizacji oraz tańca współczesnego.
Udzielała wsparcia merytorycznego studentom Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza przygotowującym swoje spektakle dyplomowe.
Od 2017 jest wykładowcą w Studiu Aktorskim STA.