o STA

STA to doskonała fuzja pasji, profesjonalizmu i zaangażowania. Chcemy by nasi absolwenci byli wszechstronnymi artystami, od których to decyzji zależy czym STA dla nich będzie.

Jeżeli chcesz zdawać do szkoły aktorskiej – proszę bardzo, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by się to udało. Nasi absolwenci występują np. na deskach Teatru Nowego, jak chociażby Malina Goehs i Anna Langner grają w serialach, filmach, reklamach i teledyskach.

Dysponujemy własną sceną, więc jeżeli masz marzenie wykonywania innego zawodu, ale nie chcesz tracić kontaktu z “deskami”, mamy rozwiązanie.

Marzysz o karierze wokalnej? Chcesz zorganizować teatr w małej miejscowości czy wielkim mieście? Ambitne projekty to twoje drugie imię, więc spełniasz się w animacji najmłodszych za pomocą baletu i aktorstwa?

A może po prostu chcesz nauczyć się wyraźnie i dokładnie mówić, przełamać stres i lęk przed wystąpieniami?

Szanujemy każde podejście. Przyjdź i znajdziemy coś satysfakcjonującego.

STA to też kontakty. W wielu miastach. Nasi wykładowcy pomogą z każdym problemem, Teatr Nowy w Poznaniu zawsze przygarnie kogoś na staż, możesz zostać statysą w wielkich spektaklach, możesz wystąpić gościnnie w głównej roli na scenie Teatru Polskiego, jesteśmy w stanie pomóc w każdym szalonym pomyśle. Tym zwykłym też.

W trakcie nauki zagrasz w wielu spektaklach, zorganizowaliśmy własne plany filmowe, a ich efekty wyświetlane były w poznańskim kinie Rialto, Kinie Muza i Auli Artis, kręciliśmy seriale, co roku skupiamy połowę miasta i okolic na pokazach “bez Grawitacji”, organizujemy koncerty. STA to po prostu przygoda, która nie musi się kończyć i zostanie z Tobą na lata.

STA rozwija się niesamowicie prężnie: początki to 20m2 z 4 wykładowcami i 15 uczestnikami (w 2012 roku). Obecnie wynajmujemy ponad 600 m2 powierzchni w kamienicy w centrum miasta z własną niezależną sceną, oraz zatrudniamy 40 wykładowców, którzy prowadzą zajęcia dla ponad 250 uczestników. Acha, korytarze malował sam NORIAKI!